Przeboje FMCG 2016 przyznane – OCTIM wśród nagrodzonych!

Już po raz dziewiąty rozstrzygnięto konkurs „Przeboje FMCG” organizowany przez magazyn „Życie Handlowe”. Ocet balsamiczny zdobył tytuł „Przebojowego Produktu”, a musztarda z żurawiną OCTIM otrzymała nominację.

W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 400 produktów w 46 kategoriach. „Przebój FMCG” przyznawany jest produktom, które wyróżniają się na polskim rynku. Wśród nagrodzonych sprzedażowych hitów znalazł się ocet balsamiczny, który otrzymał tytuł „Przebojowego Produktu” oraz musztarda z żurawiną suszoną OCTIM z nominacją. W imieniu firmy podczas gali w Warszawie 31 maja 2016 r. statuetkę odebrała Ewa Panasewicz.
Nagrody przyznawało jury złożone z przedstawicieli czołowych sieci i firm dystrybucyjnych w kraju, lecz ostatecznie listę zwycięzców ustalili detaliści. Wyniki zbadał instytut Millword Brawn i ocenił, że różnice między produktami, które znalazły się w ścisłym finale, a tymi, które wygrały rywalizację w ramach poszczególnych kategorii były bardzo niewielkie. Za sukces należy uznać już samą nominację do nagrody.
Uroczystą galę, podczas której wręczano nagrody, poprowadził znany prezenter telewizyjny Tomasz Kammel. Impreza odbyła się w eleganckiej restauracji Villa Foksal i trwała do późnych godzin nocnych.