Kamień i osad w łazience

Pasta do czyszczenia mocnych zabrudzeń:

  • łyżeczka octu spirytusowego
  • dwie łyżki soli spożywczej

Roztwór do czyszczenia baterii łazienkowych:

  • 1 l gorącej wody
  • pół szklanki octu spirytusowego 6%

Każdy z nas miewa problem z trudnym do usunięcia kamieniem i osadem.
Aby zapobiegać jego powstawaniu warto regularnie przecierać baterie szmatką zwilżoną octem spirytusowym. Tą samą metodą zadbamy o kabinę prysznicową – szyby wystarczy regularnie przecierać nawilżoną octem szmatką, po czym wytrzeć do sucha papierowym ręcznikiem.

W przypadku mocnych plam z kamienia należy zrobić pastę z łyżeczki octu spirytusowego oraz dwóch łyżek soli spożywczej. Następnie otrzymaną masą wyczyścić zakamienione miejsca (np. u nasady baterii). Do toalety natomiast wystarczy wlać szklankę octu spirytusowego, pozostawiając przynajmniej na jedną godzinę.

Jeśli chcemy dokładnie wyczyścić pokrytą kamieniem słuchawkę prysznica należy zanurzyć ją w roztworze z litra gorącej wody i pół szklanki octu. Można do tego celu użyć foliowego worka, do którego wlewamy roztwór i zawijamy wokół słuchawki. Pozostawiamy na 15-30 minut po czym płukany dokładnie.

Warto pamiętać, że ocet spirytusowy to nie tylko skuteczne, ale także ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, które pomoże Ci utrzymać czystość w łazience bez konieczności korzystania z drogich i szkodliwych dla środowiska detergentów.