Jesteśmy z Wami już 50 lat!

W 2015 roku spółka OCTIM obchodziła wyjątkową rocznicę – 50 lecie istnienia. To niezwykły powód do dumy, gdyż niewiele polskich firm może pochwalić się tak długim stażem na rynku spożywczym.

Spółka Octim w dzisiejszym kształcie powstała w 1994 roku – założyli ją pracownicy istniejącego od 1965 roku przedsiębiorstwa państwowego Wytwórnia Octu i Musztardy w Olsztynku. Jednak początki firmy sięgają 1955 roku, kiedy powstały Olsztyńskie Zakłady Spożywcze Przemysłu Terenowego OZSPT.

W ciągu pół wieku stała modernizacja firmy pozwoliła rozwinąć asortyment i zapewnić najwyższą jakość octów, musztard i keczupów. Z pełnym przekonaniem pracownicy OCTIM mogą powiedzieć, że posiadają wieloletnie doświadczenie w branży spożywczej, a ich praca stała się również pasją.

Obchody 50-lecia OCTIM uświetniła produkcja limitowanej edycji musztardy sarepskiej „Musztarda z PRLU-u”, która swoim smakiem, etykietą i opakowaniem przywołuje wspomnienia tego okresu. Jubileusz był okazją do odświętnego spotkania pracowników firmy. Nie zabrakło ogromnego tortu, którego skosztowali wszyscy zaproszeni goście.