Bezpieczne ferie z Octimem

Udane ferie to bezpieczny odpoczynek! Firma Octim wsparła festyny edukacyjne dla dzieci na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak zareagować, gdy pod kimś zarwie się lód lub gdy na swojej drodze spotkają agresywnego psa.

To już szósta edycja kampanii prewencyjnej „Bezpieczne ferie” w powiecie olsztyńskim. Policjanci i strażacy zorganizowali pokazy w miejscowościach Swobodna nad jeziorem Limajno, Tumiany nad jez. Tumiańskim, Olsztynek nad jez. Jemiołowo i Rukławki nad jez. Dadaj. W festynach wzięło udział ok. 1600 uczniów. Dzieci dowiedziały się, jak reagować w obliczu zagrożeń, które mogą napotkać na swojej drodze w czasie ferii. Strażacy pokazali, co zrobić, gdy zauważymy kogoś tonącego lub gdy sami wpadniemy pod lód. Wiele emocji wzbudził  pokaz ratowniczy z wykorzystaniem policyjnego poduszkowca, podobnie jak wyciąganie z wody przez strażaków osoby tonącej i późniejsze działania ratowników medycznych. Policjanci zaprezentowali, jak się zachować w przypadku spotkania w lesie czy na ulicy agresywnego psa, a także jakie są zasady korzystania z numeru telefonu alarmowego 112. Młodzież była pod wrażeniem tresury psa policyjnego. Dodatkowo leśnicy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w lesie i przeprowadzili dla uczniów wiele ciekawych konkursów.

Po intensywnym praktycznym zdobywaniu wiedzy dzieci mogły odpocząć podczas poczęstunku składającego się m.in. z kiełbasek z ogniska z dodatkiem musztard i ketchupów firmy Octim. Spółka regularnie wspiera akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży, bo to w nich tkwi przyszłość naszego społeczeństwa.

Organizatorami akcji byli: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz jednostki gminne Ochotniczych Straży Pożarnych, Nadleśnictwa Kudypy, Wichrowo, Olsztynek, Olsztyn, Jagiełek, Nowe Ramuki, Wipsowo, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz samorządy gmin Dobre Miasto, Jonkowo, Dywity, Świątki, Barczewo, Olsztynek, Biskupiec i Kolno.

 

Zdj. KMP Olsztyn

[su_custom_gallery source=”media: 2043,2044,2045,2046,2047,2048,2049,2050,2051,2052,2053,2054,2055,2056″ link=”lightbox” width=”200″ height=”200″ title=”never”][/su_custom_gallery]