Octim wspiera lokalnie i za granicą

Licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, świąteczny kiermasz ambasady RP w Rydze, konkursy podczas sylwestrowej zabawy w Olsztynku czy przekazanie zestawów produktów dla Domu Dziecka w Gryźlinach – to akcje, w których w ostatnim czasie miała przyjemność brać udział firma Octim.

Lokalną społeczność można wspierać na wiele sposób, ważne, by nie być obojętnym na inicjatywy otaczających nas osób. Spółka Octim z radością mogła przekazać swoje produkty na różnorodne wydarzenia, które integrowały mieszkańców Olsztynka i okolic. Jedną z nich była loteria zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną, z której cały dochód przeznaczony był na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych fantów, dzięki czemu zabawa cieszyła się popularnością wśród obecnych gości.

Octim wspiera także za granicą. Jeszcze w grudniu spółka przekazała swoje produkty na świąteczny kiermasz „Christmas Bazaar”, który organizowała Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Rydze. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostały przeznaczone na łotewskie domy dziecka, a produkty, które nie zostały sprzedane, trafiły do najuboższych przedstawicieli łotewskiej Polonii. W kiermaszu udział wzięło wiele osobistości, w tym pierwsza dama Iveta Vejone, a także były prezydent Valdis Zatlers z małżonką. Polskie stoisko zebrało blisko dwa tysiące euro.

Oprócz wsparcia okazjonalnych wydarzeń firma Octim od lat regularnie pomaga loklanym placówkom opiekuńczo-wychowawczym. W ostatnim czasie produkty firmy trafiły do Domu Dziecka w Gryźlinach. Octy, ketchupy, glazury i musztardy zasiliły zapasy stołówki, a wychowankowie mogą osobiście ocenić smak nowości z oferty Octim. Firma przekazała swoje wyroby także na konkursy podczas zabawy sylwestrowej, która odbyła się na rynku miasta w Olsztynku. Uczestnicy zabawy mogli zdobyć produkty firmy podczas prostych konkurencji.