Octim na Pikniku Poznaj Dobrą Żywność

W ubiegłą sobotę, 10 czerwca, odbył się Piknik Poznaj Dobrą Żywność, którego hasło przewodnie to „Polska smakuje”. Wśród prezentowanych produktów znalazł się ocet jabłkowy, który szczyci się znakiem PDŻ już od roku.

Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jego główny cel to promocja zdrowej i smacznej polskiej żywności. Impreza odbyła się na terenie Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec i przyciągnęła znaczną część mieszkańców Warszawy i okolic. Nie zabrakło gości z zagranicy, których reprezentowali przedstawiciele ambasad i placówek dyplomatycznych.

Aż 120 firm pojawiło się na Służewcu, by zaprezentować swoją żywność najwyższej jakości. Byli to producenci, których wyroby otrzymały znaki „PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność”. Wśród produktów z tym znakiem znalazł się ocet jabłkowy firmy Octim z Olsztynka. Ocet ten został doceniony za najwyższą jakość, przejrzysty skład i brak konserwantów. Znak PDŻ ma pomagać konsumentom w wyborze odpowiednich dla nich produktów i przyznawane jest w wyniku restrykcyjnej procedury weryfikacyjnej.

W czasie pikniku goście mogli spróbować wyróżnionych produktów, ale też potraw, które na ich oczach powstawały na bazie produktów ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność. Były degustacje regionalnych miodów, soków, mięs i wędlin, warzyw i owoców, a także serów. Wielu było chętnych do  udziału we wspólnym gotowaniu z mistrzem kucharskim Marcinem Budynkiem. Te osoby, które jeszcze nie zaplanowały tegorocznych wakacji, mogły zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych.

Na najmłodszych czekała specjalna strefa dziecięca, w której maluchy mogły dokazywać na dmuchanych zjeżdżalniach i podczas konkursów z nagrodami. Zainteresowaniem dzieci cieszyła się także wystawa zwierząt hodowlanych. Były tu konie, krowy, kozy, owce, drób, króliki i szynszyle.

Główną atrakcją pikniku była objęta Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi gonitwa 3-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej, rozgrywana na dystansie 1400 metrów, o Nagrodę Haracza, którą wygrał wałach Szanet. Dla miłośników motoryzacji i rolnictwa organizatorzy przygotowali wystawę zabytkowych maszyn rolniczych.

 

Źródło zdjęć – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi: http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Smaczny-Piknik-PDZ

[su_custom_gallery source=”media: 1522,1523,1524,1525,1526,1527,1528,1529,1530″ link=”lightbox” width=”200″ height=”200″ title=”never”][/su_custom_gallery]