Dożynki Wojewódzkie 2018 z Octimem

Już po raz drugi firma Octim miała przyjemność brać udział w Warmińsko-Mazurskich Dożynkach Wojewódzkich. W olsztyneckim skansenie 16 września wśród wielu atrakcji znalazła się także degustacja produktów na stoisku Octim.

Gospodarzem dożynek był Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin, zaś współgospodarzami Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna i Dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego Ewa Wrochna. Wydarzenie rozpoczął przemarsz kolorowego pochodu wieńców dożynkowych, które później złożono przy scenie amfiteatru w skansenie. Na uczestników obchodów czekało wiele stoisk z lokalnymi produktami, rękodziełem artystycznym i kulinarnym. Chętnie odwiedzane było stoisko spółki Octim, gdzie prowadzona była degustacja produktów: musztard, sosów musztardowych, ketchupów, glazur i octów. Klienci od razu mogli zakupić ulubione produkty i porozmawiać na temat różnych sposobów ich wykorzystania.

Uczestnicy dożynek mieli przyjemność obejrzeć obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia” a także występ Andrzeja Cierniewskiego oraz duetu: Halina Benedyk & Marco Antonelli. Jak co roku najwięcej emocji wzbudził konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym zwyciężyła miejscowość Skurpie z gminy Płośnica.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko!